Menu

021-44387044

info@onlineupvc.com

نصب عایق ها

صفحه اصلیمقالاتنصب عایق ها
صفحه اصلیمقالاتنصب عایق ها
 
نصب عایق ها
اگر عایق ها بطور صحیح نصب نشوند مسلما نمیتوانند کار خود را به درستی انجام دهند. برای اینکه عایق ها بهترین کارایی را داشته باشند به چند نکته باید توجه کرد:
عایق کاری باید به طور کامل روی کل سطح را بپوشاند. اگر تنها 5% از سطح خالی بماند، ممکن است تا 50% از کارایی عایق کاری کاسته شود.
هرگز عایق را در هنگام نصب فشرده نکنید. عایق باید پس از نصب همان ضخامت اولیه خود را داشته باشد، در غیر این صورت مقدار مقاومت حرارتی آن کاهش می یابد و نمی تواند جلوی انتقال حرارت را بگیرد.
مواد عایق را باید خشک نگه داشت. به استثنای پلی استایرن که نسبت به آب مقاوم است، بقیه عایق ها بر اثر رطوبت کارایی کمتری خواهند داشت.
در برخی عایق های آزاد مقدار مقاومت حرارتی متناسب با تراکم عایق است نه ضخامت آن. در این عایق ها، مقدار مقاومت ممکن است بعد از مدتی تا 20% کاهش یابد.
در سقف هایی که شیب زیادی دارند از عایق های آزاد استفاده نکنید.
اطراف کابل های برق و لوازم الکتریکی را هرگز عایق کاری نکنید، ایمن بودن عایق کاری باید توسط یک فرد متخصص بررسی شود.
در فاصله کمتر از 25 میلی متر حبابهای لامپ و سرپیچ آنها عایق کاری نکنید.
در فاصله کمتر از 90 میلی متر فنهای خروجی عایق نصب نکنید.
اگر از عایق های بازتابنده استفاده می کنید باید حتما پشت آنها یک لایه هوای ساکن به ضخامت 20 میلی متر وجود داشته باشد و همچنین تمام سوراخها و پارگی ها و درزها با نوار چسب پوشیده شوند.
طبق مطالعات انجام شده 9cmعایق حرارتی پشم شیشه معادل3m سیمان در کاهش مصرف سوخت و همچنین جلوگیری از اتلاف حرارت و کاهش ورود سر و صدا به داخل ساختمان عمل می کند.
همچنین با 2% هزینه اضافی درساختمان سازی برای عایق کاری با پشم شیشه می توان 40%در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و همچنین مانع ورود سر و صدا به داخل ساختمان شد.
کارشناسان ساختمان سازی بر این باورند هزینه عایق کاری ساختمان ها 8/1%هزینه کل ساختمان است. مزایای استفاده از عایق کاری مانند کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از اتلاف گرما و سرمای داخل ساختمان و همچنین اثرات جلوگیری از ورود آلودگی هوا و آلودگی صوتی به داخل محیط زندگی و کار بسیار بالاتر از سرمایه گذاری اولیه برای عایق کاری است.
 
 
 
 
 
 
 
 
Rate this item
(24 votes)